Warning: include(_general.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 14

Warning: include(_general.php): failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 14

Warning: include(): Failed opening '_general.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php72/lib/pear') in /index.php on line 14
Presto :: Studio Adaptacji językowych i nagrań żywego słowa
Menu główne
Oferta
Gwarancja
Haczyk
Ceny
Ludzie
Co zrobiliśmy
Kontakt
Linkownia
  Oferta

My też myślimy o przyszłości rynku księgarskiego w Polsce i widzimy, że zaczyna się u nas rodzić dziedzina książek w wersji audio. Wiemy, że na świecie (np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy w USA) branża audiobooków to poważna gałąź rynku wydawniczego. W USA premierze książki w twardej oprawie towarzyszy zwykle edycja w wersji audio (zobacz relację z targów książki w Lipsku, zamieszczoną w "Gazecie o Książkach" ). O sytuacji na naszym rynku książek audio pisał Newsweek Polska w numerze 3/2005 w artykule pt.: "Nie czytałeś, to posłuchaj"

Chcemy stać się specjalistami w dziedzinie książek audio i mamy tu swoje pomysły, sprawdzone już podczas sesji "Kodu Leonarda daVinci". Oferujemy bardzo wysoką jakość techniczną samego nagrania. To nie tylko suchy głos aktora czytającego książkę, ale też odpowiednie plany akustyczne, pogłosy, ewentualnie efekty dźwiękowe, a także muzyka skomponowana specjalnie pod dany tytuł. Dzięki tym wszystkim zabiegom nagrania brzmią naprawdę żywo i ciekawie, są czymś innym niż większość nagrań obecnych już na rynku, zarówno polskim, jak i zagranicznym.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś nagranego przez nas "Kodu Leonarda..." kliknij tutaj .

Sesja "Kodu Leonarda da Vinci" wiele nas nauczyła. Myślimy, że można stworzyć trzy standardy nagrywania książek:

  • Sam głos aktora czytającego tekst, z motywem muzycznym na otwarcie i zamknięcie pewnych części - rozdziałów - najtańszy i najszybszy, ale najmniej przyciągający uwagę słuchacza. Nagranie 300 stronicowej książki zajęłoby ok. miesiąca, w zależności od dyspozycji aktora. Tak jest nagrana większość audiobooków.
  • Głos aktora z podkładem dźwiękowo-muzycznym i odpowiednimi efektami/pogłosami tworzącymi nastrój poszczególnych scen - średnio kosztowny i w miarę szybki (od 4 do 6 tygodni)
  • Inscenizacja dźwiękowa, gdzie interpretującemu aktorowi towarzyszy muzyka, podkłady i odgłosy sceny dźwiękowej (samochody, telefony, kroki, wystrzały, itd.) - najdroższa i najbardziej czasochłonna (termin realizacji ok. 8 tygodni), ale też najbardziej efektowna. Właśnie w ten sposób zrobiliśmy "Kod Leonarda".

Inna rzecz to multimedialne dodatki do książek, np. płyta, gdzie zamieszcza się wywiad z autorem, lub fragment książki czytany przez niego samego, oprócz tego informacje o innych tytułach autora i samym wydawnictwie. Tego typu prezentację również możemy przygotować, z tłumaczeniem, lub z powierzonych nam tekstów, przygotujemy płytę-matkę, lub gotowe nośniki.

Niektóre wydawnictwa decydują się na dodawanie do książki płyty z nagranymi jej fragmentami. To dobry pomysł przy pozycjach niebeletrystycznych. Takie wydanie podnosi atrakcyjność książki, np. dla zapracowanych ludzi biznesu, którzy chcieliby mieć kompendium tego, co znajdą w książce.

Jeśli planują Państwo wejście w dziedzinę nowoczesnych i przyszłościowych wydawnictw multimedialnych, z przyjemnością Państwu w tym pomożemy. Jesteśmy przekonani, iż rynek książek audio, jak i tradycyjnych książek z dołączonymi do nich materiałami multimedialnymi rozwinie się w Polsce i będzie przynosił wydawnictwom dobre dochody, podobnie jak w USA, Wielkiej Brytanii, czy w Niemczech. Chcemy mieć w tym swój udział i zaoferować kilku poważnym partnerom swoje zaangażowanie, uczciwość i fachowość, licząc na długoterminową i korzystną dla obu stron współpracę.

Kontakt z nami: biuro@studiopresto.com.pl

projekt: atelier 17
Kontakt  © -2021 

Warning: include(admin/prefer.php): failed to open stream: No such file or directory in /foot.php on line 11

Warning: include(admin/prefer.php): failed to open stream: No such file or directory in /foot.php on line 11

Warning: include(): Failed opening 'admin/prefer.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php72/lib/pear') in /foot.php on line 11